Пирин (Благоевград) спечели с 2:0 домакинството си на Ботев (Враца)

...

Карък или комар? „Ботев“ /Враца/ загуби срещу „Пирин“ в Благоевград заради 2 дузпи срещу Момчил Цветанов

" Пирин " (Благоевград) завоюва с 2:0 семейството си на " Ботев " (Враца) и направи сериозна крачка към своето избавление в efbet Лига.
И двете попадения за " орлетата " паднаха от дузпа, като в виновник за гостите се трансформира някогашният национал Момчил Цветанов. В първия случай Чико игра с ръка в наказателното поле на своите, след което Данило Кондраков откри мрежата. В самия край крилото повали Александър Дюлгеров пред вратарското поле, а Венцислав Бенгюзов не сгреши от бялата точка.
Гостите сътвориха първата сериозна заплаха пред една от двете порти. Това се случи в петата минута, когато отличен пробив на ветерана Мартин Кавдански отляво приключи с центриране, след което топката се спря в далечната греда. Последва ялов напън на момчетата на Христо Янев, които последователно окупираха наказателното поле пред Красимир Костов.
В 26-ата минута Илкер Будинов центрира мощно и остро пред рамката на " Ботев " (Враца), само че до гол не стигна. След десетина минути пък се наложи стражът на " орлетата " Максим Ковальов да отбива топката, а шутира под ъгъл, португалската звезда на врачани Диого Барбоса реши да върне топката към точката за дузпа, където обаче имаше единствено футболисти в зелено.
В 54-ата минута домакините поведоха в резултата с гол от дузпа. Главният арбитър Ивелин Занев сподели бялата точка за игра с ръка на Момчил Цветанов в наказателното поле на " Ботев " (Враца). Зад топката застана Данило Кондраков, който откри мрежата, макар обезверения плонж на Красимир Костов - 1:0 за " зелено-белите ".
В последните минути на мача Момчил Цветанов задържа пред вратарското поле на врачани Александър Дюлгеров, което в началото убегна от погледа на рефера. След консултация с VAR обаче Занев отсъди 11-метров углавен удар в интерес на " орлетата ". Венцислав Бенгюзов не сбърка - 2:0 за " Пирин " (Благоевград) и доста значими 3 точки в актива на домакините.

" Пирин " (Благоевград) 2:0 " Ботев " (Враца)

1:0 Данило Кондраков (55 - дузпа)
2:0 Венцислав Бенгюзов (90 - дузпа)

" Пирин " (Благоевград): 12. Максим Ковальов, 38. Александър Дюлгеров, 11. Андрей Йорданов, 73. Венцислав Бенгюзов, 19. Вячеслав Велев, 14. Данило Кондраков, 8. Дмитро Семенив, 26. Иван Тасев, 17. Илкер Будинов, 10. Славчо Шоколаров, 72. Раян Сенхаджи.

" Ботев " (Враца): 76. Красимир Костов, 3. Мартин Кавдански, 8. Диего Фераресо, 9. Даниел Генов, 11. Момчил Цветанов, 16. Красимир Тодоров, 18. Диого Барбоса, 20. Меси, 21. Жан Пиер Да Силва, 23. Браян Мендоса, 88. Иван Нешков.
Източник: bulnews.bg