Пирин (Благоевград) победи своя съименник от Разлог с 3:0 в

...

Пирин победи съименика си от Разлог в контрола

Пирин (Благоевград) победи своя адаш от Разлог с 3:0 в шестата си контрола от началото на подготвителния интервал. Срещата се игра на стадион " Христо Ботев ". По време на другарската среща бе тествано новото светлинно табло.

Резултатът бе открит още в 5-та минута. Антон Карачанаков бе открит от капитана Владислав Златинов отляво, нахлу в наказателното поле и прати топката в противоположния ъгъл с техничен диагонален шут с десния крайник. Осем минути по-късно удар от отдалеченост на Владислав Златинов срещна напречната греда. В 15-ата минута Антон Карачанаков удвои резултата със мощен шут, откакто бе открит покрай вратарското поле от младия Иван Тасев.

Две минути по-късно Златинов стреля от централна позиция, само че ударът му попадна в ръцете на вратаря Димитров. В 19-ата минута Влади Златинов имаше страховит късмет да се разпише след пас на Карачанаков, само че ударът му от близко мина около страничната греда.

В 22-ата минута Антон Карачанаков разтресе напречната греда със мощен изстрел след самостоятелен пробив. Минута по-късно Конър Хендерсън стреля във вратаря от свободен удар. В 28-ата минута Конър Хендерсън бе открит с прекрасен пас от Александър Дюлгеров и прати топката в мрежата с отмерен удар в десния низък ъгъл за 3:0.

В 37-ата минута Стилян Николов се намеси чудесно, с цел да избие в ъглов удар шута на Георги Фикийн. В последната минута на постоянното време Преслав Йорданов стреля рисково с глава, само че ударът му мина около задачата.

На полувремето в игра се появиха осем футболисти от аварийна пейка, като от титулярите останаха единствено врататят Кисьо, бранителят Исуф и халфът Асен Либяховски. В 60-ата минута Спас Георгиев центрира отдясно и Джон Аийна стреля с глава над вратата.

В 70-ата минута Мирослав Пушкаров опита удар от далечна отдалеченост. Две минути по-късно вратарят на гостите опита да боксира топката и тя попадна в Джон Аийна, който стреля мощно, само че над вратата.

В 79-ата минута Джордж Оукли опитва изстрел с глава, само че топката рикошира в тяло на бранител и излезе в корнър. В 84-ата минута Спас Георгиев центрира към далечната греда, където Джодж Оукли стреля в тялото на вратаря от близко.

Пирин (Благоевград) - Пирин (Разлог) 3:0

1:0 Карачанаков (4), 2:0 Карачанаков (15), 3:0 Хендерсън (28) Съдия: Благой Манов

Пирин (Благоевград): Исмет Кисьо, Александър Дюлгеров, Стилян Николов, Димитър Митев, Архан Исуф, Конър Хендерсън, Асен Либяховски, Антон Карачанаков, Иван Тасев, Преслав Йорданов, Владислав Златинов (к). На полувремето влязоха Александър Бастунов, Петър Кепов, Мирослав Пушкаров, Красимир Станоев, Джон Аийна, Спас Георгиев, Спас Георгиев, Джордж Оукли, Димитър Алексиев, Мариян Вангелов. Отново в игра се появи Димитър Митев.

Пирин (Разлог): Иван Димитров, Марио Димитров, Ивайло Иванов, Борислав Сандев, Христо Димитров, Радослав Лефтеров, Христо Зотев, Николай Хаджиниколов, Цветан Варсанов, Петър Попадийн, Георги Фикийн