Пилотите на Макларън Даниел Рикиардо и Ландо Норис са отличниците

...

"Макларън" с двойна победа в Италия. Хамилтън и Верстапен се дисквалифицираха

Пилотите на " Макларън " Даниел Рикиардо и Ландо Норис са отличниците в 14-ия старт за сезона във Формула 1 на емблематичната писта " Монца " в Италия. Двамата финишираха надлежно първи и втори, а на трета позиция остана Валтери Ботас с " Мерцедес ".

За Рикиардо това беше първи триумф с болида на отбора, в който дебаркира при започване на сезона. Иначе в кариерата му успеха е осма. Той се завърна на най-високото ходило на почетната стълбичка за първи път от 2018 година насам.

Снимка: Reuters

Двамата съществени съперници за купата при водачите през сезона - Люис Хамилтън ( " Мерцедес " ) и Макс Верстапен ( " Ред Бул " ) не финишираха, откакто се удариха един в различен. В 25-ата обиколка британецът поведе, изпреварвайки Верстапен при излизането от бокса. Болидите им обаче се удариха и двамата не съумяха да продължат.

Така нидерландецът остава водач в класирането при водачите, а Хамилтън изостава единствено с 5 точки.

Следващият старт е Гран при на Русия на 26 септември.
Източник: btvnovinite.bg