Пилотът на Honda Марк Маркес записа най-добра обиколка в третата

...

Маркес оглави третата тренировка на мократа Бърно

Пилотът на Honda Марк Маркес записа най-хубава обиколка в третата свободна подготовка от спортния уикенд на MotoGP в Чехия. Пистата " Бърно " бе мокра от падналия дъжд преди тренировката, тъй че петъчните времена не съумяха да бъдат усъвършенствани. Нито един водач не направи повече от 20 обиколки на трасето, като всички състезатели излязоха на пистата с гуми за мокро. Маркес зае първа позиция с едвам девет обиколки, а на половин секунда зад него остана Маверик Винялес с Yamaha, следван от Силван Жинтоли, който този уикенд започва с " уайлд кард " за отбора на Suzuki.

As @ValeYellow46 takes the chequered flag, a quiet FP3 comes to a close! @marcmarquez93 sets the pace ahead of @mvkoficial12 and @SylvainGuintoli! #CzechGP pic.twitter.com/7QNH5UzTlX
— MotoGP™ (@MotoGP) August 3, 2019
Данило Петручи с Ducati остана четвърти на малко над секунда закъснение от Маркес, а пети се подреди Валентино Роси, следван от Фабио Куартараро със сателитната Yamaha.

" Half and half conditions. The track's got plenty of grip in the rain. " @jackmilleraus gives an insight into track conditions to Simon Crafar! #CzechGP pic.twitter.com/SrFFAcDn2P
Основният съперник на Маркес за купата в последните години Андреа Довициозо с Ducati остана отвън топ 10 в сесията - 13-и, само че все пак съумя да си завоюва непосредствено място в Q2 с помощта на петъчните си времена. Този уикенд изненади при топ водачите няма и всички те ще се борят за полпозишън непосредствено в Q2.
Снимки: ©Getty Images