Пилотът на Ducati Данило Петручи записа най-бързата обиколка в третата

...

Петручи с рекордно бърза обиколка в третата MotoGP тренировка в Испания

Пилотът на Ducati Данило Петручи записа най-бързата обиколка в третата свободна подготовка от спортния уикенд на MotoGP на испанската писта " Херес ". Цели 14 водачи усъвършенстваха досегашния връх на трасето с помощта на новия асфалт, а времето на италианеца - 1:36.957 мин се трансформира в новия връх на " Херес ".

Less than half a second covers the top 12! What an incredible session! @Petrux9 leads again but a flurry of late improvements knock @ValeYellow46 into Q1! #SpanishGP pic.twitter.com/QjlTwEdfGM
— MotoGP™ (@MotoGP) May 4, 2019
Изненадващо заводските водачи на Yamaha Валентино Роси и Маверик Винялес не откриха място в топ 10, което значи, че с цел да се борят за полпозишън, би трябвало да преминат през Q1. В същото време мотоциклетистите със сателитна Yamaha дадоха отлични времена и дебютантът в кралския клас за сезон 2019 Фабио Куартараро зае трето място в третата подготовка. Между него и Петручи се подреди защитаващият купата си в шампионата Марк Маркес.

Победителят от последния MotoGP кръг в Съединени американски щати Алекс Ринс първи усъвършенства вчерашното достижение на Петручи. Освен него първото място в 45-минутната сесия заемаха и Маркес, а след това и Кал Кръчлоу, който обаче падна с мотора си с много висока скорост на десетия завой. Инцидентът наложи появяването на червен байрак за десетина минути, до момента в който трасето бъде почистено, а бариерите - поправени.

Just as he was threatening the fastest time, @calcrutchlow has gone down!

The @LCRHondaTeam rider is up on his feet and heading back to the pits! #SpanishGP pic.twitter.com/cwDSgPZdHB
В последните три минути от тренировката времената ставаха все по-добри и водачите в топ 10 попаднаха там точно поради финалните си офанзиви.

Зад Куартараро на четвърто място остана краткотрайният водач в генералното класиране Андреа Довициозо (Ducati), който записа съвсем идентично време с петия Жоан Мир от Suzuki. На шесто място се подреди съотборникът му Ринс, следван от Такааки Накагами и Кръчлоу със сателитни мотори Honda. Франко Морбидели с втората сателитна Yamaha записа девето време, а топ 10 добави Хорхе Лоренсо с Honda. Валентино Роси записа 11-о време.
Снимки: ©Getty Images