Петкратният олимпийски шампион Мартен Фуркад записа втора победа в германския

...

Фуркад спечели в Оберхоф, Илиев е 21-и

Петкратният олимпийски първенец Мартен Фуркад записа втора победа в немския зимен център Оберхоф, откакто победи в всеобщия старт на 15 километра от международната купа по биатлон.

31-годишният французин, който е и 11-кратен международен първенец, завоюва и спринта на 10 километра в петък.

Фуркад измина трасето за 41:01.4 минути и позволи две неточности в четирите си стрелби. Така Фуркад записа трета победа за сезона и 75-а в кариерата си.

В спор за второто място представителят на домакините Арнд Пайфер победи Симон Дестьо (Франция). Пайфер приключи втори на 20.1 секунди след Фуркад с три неточности в стрелбата, а Дестьо остана на 20.3 секунди също с три пропуснати цели.

Владимир Илиев се класира на 21-о място от 30 стартирали. Той направи пет неточности в стрелбата и финишира на 1:56.5 минути след спечелилия.

Носителят на Световната купа и водач в генералното класиране за сезона Йоханес Тингес Бьо (Норвегия) пропусна стартовете в Оберхоф, защото в околните дни се чака брачната половинка му да роди първото им дете.

След днешната победа Мартен Фукрад излезе отпред в генералното класиране за международната купа след девет старта за сезона с 387 точки. Втори е Йоханес Тингес Бьо с 374 точки, а трети - Симон Дестьо с 352 точки. Владимир Илиев е 24-и със 126 точки, а Красимир Анев - 46-и с 34 точки.

Следващият кръг от международната купа по биатлон ще се организира от 15 до 19 януари в Руполдинг.

Източник: standartnews.com