Петият поставен Стефанос Циципас се класира за четвъртфиналите на турнира

...

Циципас и Рууд са на четвъртфинал в Барселона

Петият подложен Стефанос Циципас се класира за четвъртфиналите на шампионата по тенис в Барселона. Надпреварата от АТП 500 има награден фонд 2 782 960 евро.

В дуел от третия кръг Циципас преодоля съпротивата на Роберто Карбайес Баена със 7-5, 6-3 за час и 46 минути игра. Гръцкият тенисист позволи пробив и изостана с 2-3 в първия сет, само че незабавно обърна до 4-3. После той проби още един път за 7-5. Във втория сет един пробив му беше задоволителен за задатък от 5-2 и крайното 6-3. Негов съперник в борбата за постигане до полуфиналите ще бъде Факундо Диас Акоста. Аржентинецът отстрани 17-ия в схемата маджарин Фабиан Марожан след 3-6, 6-3, 6-1.

Третият подложен Каспер Рууд записа бърза победа над Джордан Томпсън – 6-1, 6-4 за единствено 74 минути игра. Рууд реализира два пробива и завоюва пет следващи гейма в първия сет. Във втората част един пробив му беше задоволителен за крайния триумф. На четвъртфиналите той ще се изправи против италианеца Матео Арналди.

Четвъртият в схемата отстъпи пред Артюр Фис след 5-7, 2-6 за час и 36 минути игра. За 16-ия подложен Фис следва да играе против Душан Лайович. Сърбинът се наложи в третия кръг над 11-ия подложен Алехандро Давидович Фокина в три сета.

12-ият подложен Камерън Нори също се класира за четвъртфиналите след победа над Роберто Баутиста-Агут. Британецът чака дуел с Томас Мартин Ечевери. Аржентинецът се оправи с Брандън Накашима след маратонски мач, траял три часа и 11 минути.
Източник: flashnews.bg