Петър Петров (България, КТМ) спечели осем точки в клас MXGP

...

Петър Петров спечели 8 точки от Гран при на Лимбург

Петър Петров (България, КТМ) завоюва осем точки в клас MXGP от международния шампионат по мотокрос и зае 18-о място в крайното класиране на Гран при на Лимбург, Белгия. Той е 23-и в света четири кръга преди края на сезона със общ брой от 56 точки. Петров направи доста мощен първи манш и приключи 13-и, а във второто съревнование българинът имаше проблеми на старта и потегли финален, само че въпреки всичко стигна до 22-то място.

Хорхе Прадо (Испания, КТМ) завоюва на трасето в Ломел със общ брой от 47 точки, а зад него останаха Тим Гайзер (Словения, Хонда) с 45 и Антонио Кайроли (Италия, КТМ) с 38. Защитаващият купата си Гайзер е водач в класирането с 533 точки и 55 повече от Кайроли. Прадо е трети с още две пасив преди третия следващ кръг в Ломел тази неделя.