Пет медала - три златни и два сребърни, спечелиха състезателите

...

Три златни и два сребърни медала за мездренските атлети на Националния шампионат за мъже и жени в зала

Пет медала - три златни и два сребърни, завоюваха състезателите на СКЛА Атлет - Мездра на Националния шампионат за мъже и дами в зала, който се организира на 17 и 18 февруари в София. Шампиони на България на закрито станаха Мартин Балабанов на 1500 м и на 800 м и Иво Балабанов на 3000 м, а сребърни оценки завоюваха Иво Балабанов на 1500 м и Милица Мирчева на 3000 м.

Иво Балабанов на Националния шампионат за мъже и дами в зала Иво Балабанов на Националния шампионат за мъже и дами в зала Източник: Антон Узунов/сп. Атлетика
Отлично се показа 21-годишният Мартин Балабанов, който завоюва първите си трофеи при мъжете. През първия ден от шампионата роденият в Благоевград ученик на треньора Йоло Николов победи в бягането на 1500 м с персонално достижение в тази дисциплинираност (PB) - 3:50.52 мин. Втори, единствено на 24 стотни след Мартин, финишира неговият по-голям брат Иво Балабанов с време 3:50.76 мин., а трети e Николай Първанов (СКЛА Хермес 2022 - Благоевград) с 3:57.16 мин. Другият представител на  СКЛА Атлет - Мирослав Спасов, приключи на девето място с 4:05.00 мин.

На идващия ден Мартин Балабанов дублира своята купа и на 800 м. Той пробяга дистанцията за 1:53.24 мин. Негови подгласници станаха Алекс Василев (СКЛА Хермес 2022 Благоевград) с 1:54.27 мин. и Георги Можейко (КЛА Локомотив - Дряново) с 1:54.96 мин. Четвърти финишира Мирослав Спасов с персонално достижение в тази дисциплинираност (PB) - 1:59.22 мин.

Иво Балабанов беше без конкуренция на 3000 м. Той пробяга най-дългата отдалеченост на закрито за 8:30.20 мин. Втори се подреди Стоян Владков (СК Етър Атлетик - Велико Търново) с 8:34.10 мин., а трети - Николай Първанов (СКЛА Хермес 2022 - Благоевград) с 8:37.03 мин. Седми е Мирослав Спасов с 8:49.40 мин.

Милица Мирчева на Националния шампионат за мъже и дами в зала Милица Мирчева на Националния шампионат за мъже и дами в зала Източник: Антон Узунов/сп. Атлетика
В оспорвана борба за първото място в същата дисциплинираност при дамите Милица Мирчева, която започва с тежка травма на ахилеса, финишира втора с време 10:03.42 мин., като остана единствено на 42 стотни от златни орден. С по-силен заключителен спринт шампионка стана Девора Аврамова (СКЛА Берое - Стара Загора) с 10:03.00 мин., а трета приключи Маринела Нинева (КЛА Локомотив Дряново) с 10:18.50 мин.

Другата представителка на СКЛА Атлет в бягането на 3000 м - Таня Димитрова, финишира седма с 10:50.29 мин. Димитрова записа и шесто място на 1500 м с 4:58.82 мин.
Източник: zonanews.bg