Първият мач от 27 кръв в Първа Бундеслига между Бохум

...

Прекратиха мач от Бундеслигата заради удар от трибуните по съдията

Първият мач от 27 кръв в Първа Бундеслига сред Бохум и Борусия Мюнхенгладбах бе преустановен в средата на втората част, откакто страничният арбитър бе ударен с предмет от домакинската аудитория.

Кристиян Гителман бе ударен неприятно по главата и това наложи краткотрайното прекъсване на срещата при резултат 0:2, само че след 15-минутно заседание сред формалните лица бе взето решението срещата да се приключи.

От управлението на домакините разгласиха позицията си по случая в обществените мрежи, определяйки държанието на виновника за случая като „ идиотско “.

The match will not be restarted, has been abandoned. We can only formally apologise to linesman Christian Gittelmannn. A highly embarrassing and bitter evening for us. An extremely stupid action from an idiotic fan.

0-2
— VfL Bochum 1848 (@VfLBochum1848EN)

Все още не е ясно дали срещата ще се доиграе в различен ден или ще бъде присъдена служебна победа за гостите. От Бундеслигата оповестиха, че стартират работа по случая и решение се чака в границите на идващия ден (19 март).
Източник: fakti.bg