Първи успех в контролите от подготовката си в Анталия записа

...

Хебър излъга руснаци

Първи триумф в контролите от подготовката си в Анталия записа футболният отбор, който по-рано през днешния ден се наложи с 2:1 над втородивизионния съветски Енисей (Красноярск). Двата тима се срещнаха в Белек, като контролата се игра при чудесно за футбол време и съвършен терен.

След нулево първо полувреме първи резултата откриха хебърци. В 57-ата минута Тодор Чаворски разпечата мрежата на руснаците с гол от директен свободен удар. Само 3 минути по-късно Харитонов наказа групова неточност в защитата на хебърци за 1:1.

15 минути преди края на контролата съветският отбор стигна до осъществяване на дузпа, само че младият вратар на Хебър Диян Димов сподели самообладание и избави удара от бялата точка. До победното 2:1 за пазарджиклии се стигна в 83-ата минута, когато новото попълнение Димитър Законов фиксира крайния резултат от мача.

Съставът на Хебър: Александър Любенов, Цветелин Тонев, Слави Косов, Димитър Везалов (к), Георги Каракашев, Мартин Вълчинов, Андриан Краев, Тодор Чаворски, Даниел Пехливанов, Йордан Апостолов, Даниел Кадьов (Диян Димов, Томислав Папазов, Асен Георгиев, Васил Геров, Божидар Васев, Янко Ангелов, Владимир Гаджев, Георги Стоичков, Димитър Законов, Богомил Божуркин, Георги Андонов).