Първенецътв Супер Волей Дея Спорт победи варненския отбор Черно море

...

Триумф пред 500 зрители: Дея Спорт разгроми Черно море

Първенецътв Супер Волей " Дея Спорт " победи варненския тим " Черно море " в третия съдбоносен четвъртфинален плейоф с 3:0 гейма.

Волейболистите на треньора Франческо Кадеду играха с хъс и закономерно победиха пред към 500 фенове в зала " Младост ".

Явното предимство на бургаския тим демонстрира и числовото изражение в обособените геймове - 25:11, 25:19, 25:17 за 75 минути игра. Най-много точки – 15, означи Валентин Братоев. Последва го Тодор Димитров с 12 точки и 11 Теодор Тодоров. Капитанът Георги Братоев беше избран за MVP в срещата.

" Дея Спорт " ще се изправи против отбора на ЦСКА в полуфиналните плейофи, в които се играе до 3 победи от 5 мача. Първите две игри ще се проведат на 3 и 6 април в зала „ Младост “.

" Нефтохимик 2010 " също е на полуфинал. Съперникът ще бъде избран довечера в третия четвъртфинален плейоф в София сред " Левски " и " Пирин " - Разлог.
Източник: darik.bg