Първата ракета на България Виктория Томова отпадна във втория кръг

...

Вики Томова приключи участието си в Маями

Първата ракета на България Виктория Томова отпадна във втория кръг на шампионата по тенис за дами на твърди кортове в Маями (САЩ) с награден фонд 8.77 милиона $.

Томова отстъпи пред 23-ата сложена Каролин Гарсия (Франция) с 1:6, 2:5 и отричане при доиграването на дуела.

Мачът бе пресечен преди ден при резултат 3:0 в интерес на Гарсия в първия сет поради дъжд. Доиграването продължи 60 минути.

Българката завоюва първия гейм след подновяването на срещата, само че френската тенисистка взе идващите три след основен пробив за преднина от 5:1.

Вторият сет вървеше равностойно до 2:2, само че последваха два пробива и нови три следващи гейма за Каролин Гарсия, която поведе с 5:2. При този резултат Томова бе принудена да приключи присъединяване си поради проблеми с гърба.

Загубата е втора поредна за Виктория Томова от тази съперничка, откакто преди две седмици българката отстъпи пред Гарсия с 1:6, 6:3, 3:6 във втория кръг на шампионата в Индиън Уелс.