Първата ракета на България Григор Димитров претърпя поражение на старта

...

Нов турнир и нова ранна загуба за Григор Димитров

Първата ракета на България Григор Димитров претърпя проваляне на старта на шампионата от сериите ATP 500 в Пекин. 28-годишният български тенисист загуби от седем години по-младия от него руснак Андрей Рубльов с 2-6, 5-7.
В първия сет Рубльов осъществя два пробива и бързо взе частта. Вторият сет стартира неприятно за българина, който бе продънен в самото начало и загуби стартовия гейм. В шестия Димитров съумя за първи път в мача да вземе сервис на руснака и изравни – 3-3. Гришо обаче не устоя на напрежението в края на сета и се провали на своето подаване още един път в 11-ия гейм. Рубльов поведе с 6-5, след което затвърди пробива и постави завършек на разногласието в своя изгода след 74 минути игра.
До този миг двамата се бяха срещали три пъти и Григор водеше с 2-1 победи. Във втори кръг Рубльов ще се изправи против спечелилия от мача сред Михаил Кукушкин и шестия подложен Фабио Фонини. А за какъв специалиен за него шампионат Григор получи " уайлд кард " вижте в този материал.
Източник: actualno.com