Партизан (Белград) победи Монтана със 77:74 (12:21, 20:15, 22:21, 23:17),

...

Монтана загуби от Партизан в Адриатическата лига

Партизан (Белград) победи Монтана със 77:74 (12:21, 20:15, 22:21, 23:17), което е първо проваляне за монтанчанки в група В на женската баскетболна Адриатическа лига, като преди този момент имаха две победи. Сръбкините пък са еднолично отпред с три победи от три мача.

Българките стартираха мача чудесно и взеха задатък от 9 точки след първата четвърт - 21:12. Много мощно стартира мача Димана Макариева, която до почивката единствена имаше прилична пукотевица, а в последна сметка приключи и с 20 точки.

Постепенно сръбкините започнаха да топят преднината на Монтана, само че наклонността беше в интерес на Монтана в края на третата част, когато водеха с три точки- 57:54. В последната част опитът на сръбския отбор си сподели думата и Милица Шпикич стартира да намира пролуките в българската защита. След 71:71 към минута до края българките изглеждаха комплицирани, което се оказа и значимият миг в мача. Отлично се включи от пейката Мария Цветкович, която вкара два наказателни удара и успеха беше за Партизан.

За Монтана 2003 Димана Макариева записа 20 точки и 6 битки, а по 10 означиха Виктория Стойчева, Сара Бут, Цветомира Шаренкапова и Радостина Димитрова.

За победителките Миляна Божович записва 26 точки и 9 битки, а с 20 завърши Милица Шпикич.