Пари Сен Жермен спечели с 1:0 дербито с Олимпик Лион

...

Неймар носи нова победа на ПСЖ

Пари Сен Жермен завоюва с 1:0 дербито с Олимпик Лион от шестия кръг на френската Лига 1. В воин за гостите се трансформира бразилецът Неймар, който вкара единствения гол в 87-мата минута.

Проливният дъжд и хладното време в Лион не разрешиха на двата тима да предложат най-хубавото, на което са способни, само че обстановки за гол пред двете порти не липсваха.

Неймар, Анхел ди Мария и Андер Ерера пропуснаха някои положителни шансове пред направилия отличен мач вратар на Олимпик Антони Лопес, само че португалецът бе беззащитен три минути преди края, когато бе пронизан от диагоналния удар на бразилската звезда на гостите.

Победата изкачи Пари Сен Жермен еднолично на върха в Лига 1 с 15 точки, а Олимпик Лион остава на девета позиция с 8 пункта.
Източник: standartnews.com