Пари Сен Жермен се класира за полуфиналите в тазгодишното издание

...

Борусия Дортмунд – Пари Сен Жермен е първият полуфинал в Шампионската лига

Пари Сен Жермен се класира за полуфиналите в тазгодишното издание на Шампионската лига, откакто отстрани от конкуренцията Барселона с общ резултат 6:4. Парижани бяха изгубили първия дуел на личен терен с 2:3, само че в реванша на „ Камп Ноу “ реализираха поврат и завоюваха с 4:1, откакто каталунците бяха останали с човек по-малко през първото полувреме.

Двубоят стартира чудесно за домакините, които поведоха в резултата още в 12-та минута посредством Рафиня, който бе измежду основните настоящи лица и при триумфа с 3:2 в Париж. След към половин час игра обаче Роналд Араухо бе изпъден с пряк червен картон и задачата на Шави Ернандес и компания се усложни. Гостите се добраха до изравнителен гол преди почивката след точното осъществяване на някогашния футболист на „ блаугранас “ Усман Дембеле. В 54-та минута Витиня оформи цялостния поврат, а 120 сек по-късно Шави също бе изпъден от основния арбитър. Пет минути по-късно Килиан Мбапе даде задатък на парижани в общия резултат след тъкмо изпълнена дузпа, в минута преди приключването на постоянното време още веднъж френският нападател ликува дружно със съотборниците си за крайното 4:1.

Така ПСЖ продължава да мечтае за дебютен трофей от най-престижния европейски клубен шампионат, откакто през 2020 загуби на финала от Байерн Мюнхен. В спор за място на нов край френският първенец ще има против себе си друго затруднение от Бундеслигата – Борусия Дортмунд.

„ Жълто-черните “ превъзмогнаха пасив от 1:2 след първия дуел с Атлетико Мадрид и са на полуфиналите след триумф с 4:2 в реванша на „ Сигнал Идуна Парк “.

С два бързи гола на Юлиан Брант и Ян Маатсен в границите на пет минути през първата част Борусия дръпна с 2:0 и заличи преимуществото на противника. Ранен автогол на Матс Хумелс след почивката обаче върна очакванията на Атлети, а Анхел Кореа възвърне равенството и краткотрайно изпращаше „ дюшекчиите “ измежду последните четири. На друго мнение обаче бяха домакините, които в последна сметка нанизаха нови две бързи попадения – този път в границите на три минути, които сложиха завършек на съпротивителните сили на гостите от Мадрид. Техни създатели бяха Никлас Фюлкруг и Марсел Забицер.

Така Дортмунд ще се изправи против ПСЖ в спор за място на финала. Първият мач е на немска земя на 30 април/1 май, а реваншът седмица по-късно. Двата тима ще играят още веднъж един против различен, откакто към този момент се срещнаха по-рано в груповата фаза. Там парижани не изгубиха нито един път след 1:1 в Германия и домашен триумф с 2:0 на „ Парк де Пренс “. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg