Пари Сен Жермен се класира без напрежение и блясък на

...

Прагматичен ПСЖ на 1/2-финал за Купата на Лигата

Пари Сен Жермен се класира без напрежение и искра на полуфинал на шампионата за Купата на Лигата във Франция, откакто преодоля като посетител Амиен с 2:0 на “Ла Ликорн”.

Всичко по-интересно се случи през второто полувреме, когато паднаха и двата гола, въпреки и домакините да играха с човек по-малко от 34-ата минута, когато титулярният вратар Режи Гюртнер беше изпъден с пряк червен картон. Парижани откриха в 53-ата минута, когато бразилецът Неймар се разписа от дузпа. В 78-ата Адриен Рабио удвои задатъка на ПСЖ, който доигра умерено дуела.
В другия четвъртфинал, игран по същото време Монпелие победи като посетител Анже и също ще играе на полуфинал. В другите мачове от същата фаза Монако победи Ница с 2:1, а Рен надделя Тулуза с 4:2.