Пари Сен Жермен (ПСЖ) победи Милан в мач от 3-ия

...

ПСЖ не срещна затруднения при класическата победа над Милан в Шампионска лига

Пари Сен Жермен (ПСЖ) победи Милан в мач от 3-ия кръг на груповата фаза в Шампионска лига. Килиан Мбапе откри резултата, преди Рандал Коло Муани и Кангин Лий да допринесат за триумфа.

През първото полувреме на стадион " Парк де Пренс " във френската столица Париж домакините бяха по-активни в напред във времето и справедливо откриха резултата. Килиан Мбапе проби в противниковото наказателно поле и след поредност от финтове стреля по земя в близкия ъгъл на Майк Менян за 1:0.

След почивката столичаните постановиха незабавен напън. Попадение на Осман Дембеле бе анулирано след намесата на ВАР поради нарушаване, а единствено минута по-късно Рандал Коло Муани удвои преднината на парижани с удар от непосредствена непосредственост.

Наказателната акция на френския първенец продължи в заключителните минути на дуела. Килиан Мпабе стреля в дясната греда преди резервата Кангин Лий да оформи крайния резултат с удар по земя.

ПСЖ заема лидерската позиция в класирането с актив от 6 точки. Милан се намира на последното 4-о място в подреждането с 2 пункта.

В различен мач от групата с 1:0.