Отново български гимнастички по художествена гимнастика спечелиха злато и сребро

...

Отново български гимнастички по художествена гимнастика завоюваха злато и сребро на Световната купа по художествена гимнастика в Атина (Гърция).

Елвира Краснобаева стана шампионка със златно отличие, а Ева Брезалиева завоюва сребърно отличие в многобоя при дамите на Световната купа по художествена гимнастика в Атина (Гърция).

HappyWoman_Astrology_1200x300

infomax-logo-50-15-HW

Ето по какъв начин се показаха нашите състезателки по художествена гимнастика:

Резултати за Елвира Краснобаева

Елвира направи публично своя дебют на Световна купа и с резултат 131.100 точки (35.300 на обръч, 30.250 на топка, 33.300 на бухалки и 32.250) и взе шампионската купа.

Отличие! Български гимнастички станаха шампионки по художествена гимнастика в Атина Снимка: https://www.facebook.com/

Резултати за Ева Брезалиева

Другата наша състезателка Ева Брезалиева се показа чудесно в конкуренцията и завоюва второ място с резултат  130.350 точки (34.000 на обръч, 32.900 на топка, 33.350 на бухалки и 30.100 на лента).

Отличие! Български гимнастички станаха шампионки по художествена гимнастика в Атина Снимка: https://bnr.bg/

Трета се класира Алина Харнаско с резултат 125.000 точки.

Българките спечлелиха седем от общо вероятните осем финала. Брезалиева е класирана за всички четири финала, а Краснобаева доближава финалите на бухалки, обръч и лента.

Брезалиева се състезава и се класира за финалите на шампионата с отличен резултат, който и носи победа: 33.350 (D. 17.100; A. 8.150; E. 8.100) на бухлаки и при надпреварите на лента реализира пето място с резултат 30.100 точки (D. 14.500; A. 7.850; E. 7.750).

Краснобаева се подреди измежду най-хубавите участнички в първите осем с резултат на лента от 32.250 (D. 15.900; A. 8.250; E. 8.100) и второ място на бухалки с резултат 33.300 точки (D. 16.900; A. 8.150; E. 8.250)

Визепрезидентът на ТК/ФИГ Мария Петрова е супервайзер на Световната купа, а арбитър за България е Християна Тодорова.

Източник: happywoman.bg