Отборите на Спартак и МФК Тича стартираха с по две

...

Спартак и МФК Тича стартираха с по две победи в Детска футболна лига Варна

Отборите на Спартак и МФК Тича стартираха с по две победи в първото издание на Детската футболна лига " Варна ", научи Moreto.net. Надпреварата е за деца, родени 2011/2012 година и е с присъединяване на пет тима, като напълно скоро се чака да се включи и Добруджа. Организатори са Зоналния съвет на БФС-Варна и АМФЛ-Варна, а срещите се организират на игрищата на стадион " Спартак ".

В първата си среща дребните " соколи " биха с 28:2 ФК Възраждане. По пет гола за триумфа осъществиха Георгиев и Николов, по четири пъти точни бяха Иванов и Пейчев, с по един хеттрик се регистрираха Топалов и Янков, а по един път се разписаха Динев, Янакиев, Илиев и Сираков. За Възраждане попаденията бяха дело на Филипов. Във втората си среща спартаковци биха Олимпик с 5:1. Тук точни бяха Динев (2), Георгиев (2) и Пейчев, а за противника им вкара Енгьозов.

МФК Тича започва със 7:3 над Олимпик. През първото полувреме резултатът бе 2:2, само че след почивката Тича стигна до безапелационен триумф. Манев вкара четири гола, а по един път точни бяха Иванов, Тодоров и Господинов. За Олимпик осъществиха Георгиев, Енгьозов и Димитров. Вторият триумф бе против Юнак с 10:5. Тук Манев вкара 6 пъти, а останалите попадения бяха дело на Тодоров (2), Господинов и Иванов. За изгубилия отбор Жечев вкара два пъти, а по един път - Петров, Митренцов и Грудев.

Юнак също завоюва 3 точки след безапелационен триумф с 18:1 над Възраждане. Митренцов изригна със 7 гола за успеха, Петров добави 5, Жечев осъществя 3 попадения, Грудев - 2, а Дерменджиев и Димов - по 1. /moreto.net
Източник: dnesplus.bg