Отборите на Република Ирландия и Белгия завършиха при равенство 0:0

...

Ейре и Белгия завършиха 0:0

Отборите на Република Ирландия и Белгия приключиха при тъждество 0:0 в другарска футболна среща, играна в Дъблин.

Домакините можеха да поведат в 28-ата минута на дуела, когато получиха правото да изпълнят дузпа, отсъдена за игра с ръка. 19-годишният нападател Евън Фъргюсън обаче пропусна. Белгия удължи серията си без проваляне на 12 срещи.

Фъргюсън заплаши вратата на белгийците и секунди след почивката откакто засече центриране от Роби Брейди, само че бе неакуратен при удара си глава. В последните минути Тома Мюние пропиля опция за Белгия, чийто отбор имаше съществено предимство във владението на топката.

Република Ирландия стана първият отбор, който не позволява гол против Белгия от Хърватия в мач на Мондиал 2022. Ирландците одобряват Швейцария в още една контрола на 26 март, до момента в който същия ден Белгия ще гостува на Англия в Лондон за другарски мач.