Отборите на Реал Мадрид и Атлетико Мадрид направиха равенство 1:1

...

Атлетико попари Реал с гол в добавеното време

Отборите на Реал Мадрид и Атлетико Мадрид направиха тъждество 1:1 в дербито от 23-ия кръг на Ла Лига. На " Сантяго Бернабеу " домакините започнаха по-силно и поведоха в резултата в 20-та минута, когато Брахим Диас се ориентира добре при едно безредие в наказателното поле на Атлети и преодоля Ян Облак.

Няколко минути след почивката гостите изравниха след гол с глава на централния бранител Стефан Савич след центриране от корнер, само че след интервенция на ВАР попадението бе анулирано поради засада. Играчите на Кралския клуб пропуснаха добра опция да удвоят преднината си и бяха попарени в самия край. В 93-та минута Маркос Йоренте изравни с глава, откакто бе оставен самичък в наказателното поле на Реал.

По този метод отборът на Карло Анчелоти загуби две точки в борбата за купата, само че остава отпред в класирането с 58 точки, две повече от втория Жирона, като двата отбора са изиграли еднакъв брой мачове. Атлетико е на четвърто място с актив от 48 точки. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg