Отборите на Марица и Лудогорец 2 не излъчиха победител, завършвайки

...

Марица и Лудогорец 2 си вкараха шест гола

Отборите на Марица и Лудогорец 2 не излъчиха победител, завършвайки 3:3 в мач от 15-ти кръг от шампионата на Втора лига, с който приключва първия дял на шампионата. До края на календарната година има още няколко кръга, които са от втория дял. Двата отбора изиграха отворен, двуостър дуел, само че позволиха и не малко неточности и в последна сметка приключиха наедно. Въпреки спокойното начало гостите стигнаха първи до гол. В 9-та минута Томас Цвятков получи на скорост и от близо откри резултата. В ответната офанзива Свилен Щерев можеше да изравни, само че при удара му се получи рикошет, който улесни младия вратар на “зелените” Даниел Наумов. В 12-та минута, след неточност при изнасянето на топката, Венцислав Гюзелев се озова самичък против Наумов и изравни. В 19-та минута Ивайло Климентов от гостите бе покрай гол, след неточност в защитата на Марица, а две минути по-късно играч на гостите лиши топката от забавилия се при отиграване вратар Илия Николов и вкара, само че бе направил нарушаване против стража. В 30-та минута Ивайло Климентов се възползва от основаното меле пред Илия Николов и със странична ножица направи 1:2, продължавайки положително центриране на негов съотборник. Маричани не се помириха и в 45-та минута Венцислав Гюзелев съумя да изравни. Нападателят внимаваше и се възползва от неприятно връщане на бранител на Лудогорец 2 обратно, преодолявайки вратаря Наумов. На полувремето треньорът на Марица Стоян Димитров размени Петър Чалъков с Борислав Караматев, а по-късно през втората част в игра влезе и Иван Гендов, заменяйки Димитър Юруков. Втората част стартира с няколко неточни удара към двете порти. През това полувреме маричани бяха по-активни, а гостите проведоха рискови контри. Реферът Християна Гутева много накъса играта с отсъждането на прекомерно леки нарушавания, показвайки липса на възприятие за авантаж. Тя раздаде и голям брой жълти картони. В 53-та минута Свилен Щерев стреля рисково, само че Наумов улови. В 66-та минута гостите проведоха рискова контра, само че отбраната в жълто-сини екипи се оправи добре. В 71-та Томас Цвятков стреля настрана от вратата на Илия Николов. В 78-та минута Александър Василев проби, пусна по трева към Мартин Милков, който беше влезнал единствено преди минута. Преди това топката мина през няколко футболисти на домакините, само че никой не съумя да почисти и останалия самичък на метри от вратата Милков вкара в опразнената врата. При неговата промяна пък се получи гаф, защото аварийния арбитър сподели несъществуващия в листата номер 75 и никой не разбра кой е влизащия футболист. В последна сметка се оказа, че Мартин Милков не попада в тимовия лист на тима си, подаден преди мача, като той очевидно е включен в последния миг. Малко по-късно друга запаса - Адриян Димитров стреля към пловдивската врата, само че Николов внимаваше и се оправи. Маричани по този начин и не успяваха да провеждат напън, само че не се отхвърлиха и бяха възнаградени. В 87-та минута Рангел Игнатов се възползва от центриране на задна греда и още веднъж изравни. В последната минута Венцислав Гюзелев бе изведен на скорост в наказателното поле на гостите и напредна и след намеса със бранител падна. Реферът Гутева реши, че дузпа няма и подвигна жълт картон за симулация. В добавеното време не се случи нищо забавно с изключение на един неакуратен удар на Димитров за гостите. Така двата отбора приключиха 3:3 и си разделиха по една точка. След края на първата половина от сезона Марица заема 13-то място в класирането с 18 точки. Тимът реализира 5 победи и три равенства, като позволи 7 загуби, показвайки че има капацитет за постигането на положително класиране в края на сезона. Вторият отбор на Лудогорец е 10-ти с 20 пункта. Два от мачовете от втория дял на шампионата ще бъдат изиграни до края на календарната година. Така идната събота, от 14:30 часа, Марица ще приема водача в класирането врачанския Ботев, а на 2 декември “жълто-сините” ще гостуват на “Оборище” в Панагюрище. Трудната стратегия окуражи треньорския щаб и футболистите на Марица да потвърдят, че имат сили да реализират по-добро класиране. МАРИЦА (ПЛОВДИВ) - ЛУДОГОРЕЦ II 3:3
0:1 Томас Цвятков (9')
1:1 Венцислав Гюзелев (12')
1:2 Ивайло Климентов (31')
2:2 Венцислав Гюзелев (45')
2:3 Мартин Милков (78')
3:3 Рангел Игнатов (86')

Марица: Илия Николов, Костадин Дяков, Мирослав Пушкаров, Цветан Йотов, Джунейт Яшар, Петър Чалъков (46 - Борислав Караматев), Алил Кардашев, Свилен Щерев, Димитър Юруков (73 - Иван Гендов), Рангел Игнатов, Венцислав Гюзелев.

Лудогорец II: Даниел Наумов, Преслав Петров, Венцислав Керчев, Лъчезар Ковачев, Александър Василев, Ерол Дост, Олег Димитров, Ивайло Климентов (85 - Кристиян Китов), Светослав Ковачев (62 - Андриан Димитров),Томас Цвятков (76 - Мартин Милков), Денислав Александров.