Отборите на Манчестър Сити и Шефийлд Юнайтед играят при резултат

...

НА ЖИВО: Манчестър Сити – Шефийлд Юнайтед 2:0, Родри и Алварес бележат

Отборите на Манчестър Сити и Шефийлд Юнайтед играят при резултат 2:0 в финален мач за двата отбора през 2023 година. Родри откри резултата в 14-ата минута, а Хулиан Алварес направи 2:0 през втората част.

При триумф през днешния ден, „ жителите ” ще се изкачат на второто място във краткотрайното класиране на две точки от водача Ливърпул.

Срещата започва в 17:00 часа и може да я гледате в директно предаване по DIEMA SPORT 2, както и онлайн на PLAY DIEMA XTRA. В Gong.bg ще проследим развиването на мача онлайн.

В уеб страницата ни също може да намерите видео с всеки един гол и всяка забавна обстановка.

Oще в 3-ата минута домакините стигнаха до състояние пред вратата на своя съперник. То бе основано от Хулиан Алварес, който стреля от отдалеченост, само че прати топката около вратата.

Домакинският напън на Сити при започване на срещата даде резултат в 14-ата минута. Аканджи откри Фил Фоудън в половината на гостите, където обаче бе притиснат от неприятелски защитник и изгуби топката. Тя обаче попадна в Родри, който я пое и напредна доста добре към наказателното поле на Шефийлд. Халфът на домакините стигна до границата на наказателното поле несмущаван от никого и стреля тъкмо, с цел да пласира топката до десния непряк дирек за 1:0.

Веднага след откриването на резултата Алварес имаше късмет да удвои преднината на своите, само че ударът му с глава още веднъж не попадна в задачата. Последваха нови две благоприятни условия за „ жителите ”, които бяха пропуснати от Бернардо Силва и Кайл Уокър.

До края на първата част играта се води най-вече в половината на гостите от Шефийлд, като стражът на Сити Едерсон нямаше съвсем никаква работа. Той трябваше да се намесва единствено минута преди края на частта, когато Джейдън Боли насочи прекрасен удар, само че бразилецът съумя да избави.

Непосредствено преди да бъде даден последният съдийски сигнал за първото полувреме, Родри още веднъж опитва шанса си, само че този път ударът му мина над вратата.

В началото на втората част обстановката на терена не се промени изключително и домакините продължиха да диктуват събитията на игралното поле. Още при първата си офанзива след почивката, Родри имаше следващ късмет да обстрелва вратата на „ остриетата ”, само че още веднъж без триумф. Малко по-късно Хулиан Алварес също стреля, само че и той не сполучи.

Аржентинският национал въпреки всичко съумя да се разпише в 61-ата минута и значително да предреши крайния победител в разногласието. Резервата Оскар Боб изведе по отличен метод Фил Фоудън отляво, британският национал напредна няколко метра в наказателното поле и даде топката на връхлитащия Хулиан Алварес, който от два метра на празна врата вкара един от най-лесните си голове за Сити.

LIVE МАНЧЕСТЪР СИТИ – ШЕФИЙЛД ЮНАЙТЕД 2:0

1:0 Родри 14', 2:0 Алварес 61'

Манчестър Сити: 31 Едерсон, 2 Уокър, 25 Аканджи, 6 Аке, 24 Гвардиол, 8 Ковачич, 16 Родри, 20 Силва, 47 Фоудън, 10 Грийлиш, 19 Алварес

Мениджър: Пеп Гуардиола

Шефийлд Юнайтед: 18 Фодерингам, 2 Балдок, 19 Робинсън, 5 Тръсти, 20 Боли, 21 Соуса, 16 Норууд, 14 Томас, 25 Слимани, 35 Бруукс, 21 Уилям Осула

Мениджър: Крис Уайлдър