Отборите на Лудогорец и ЦСКА играят при в дербито на

...

НА ЖИВО: Лудогорец 0:0 ЦСКА, страхотен шанс за гостите

Отборите на Лудогорец и ЦСКА играят при в дербито на 16-ия кръг на efbet Лига. Двубоят можете да го наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT , както и онлайн на платформата.

Този сезон двата тима, които са претенденти за купата, се срещат за първи път, защото мачът на „ Армията “ беше отсрочен поради присъединяване им в евротурнирите.

Лудогорец има задатък от 4 точки в класирането, само че и мач повече от ЦСКА. В предходния кръг разградчани изгубиха с 0:2 гостуването на ЦСКА 1948, а ЦСКА измъкна успеха дома с 2:1 против Арда.

Последните две срещи сред двата тима бяха много резултатни. В края на предишния сезон “червените” завоюваха с 4:1, а след това “орлите” разгромиха ЦСКА с 4:0 за Суперкупата.

/ /

Срещата започва в умерено движение, като и двата отбора не желаеха да рискуват в началните минути.

Първата по-интересна обстановка пристигна в четвъртата минута, когато Яник Вилдсхут проби отляво и центрира в наказателното поле, само че там Шакил Пинас почисти в корнер. От ъгловия удар обаче не произлезе нищо рисково, откакто Видсхут опита удар от отдалеченост, който обаче бе доста слаб и неакуратен.

В деветата минута Амос Юга насочи доста мощен изстрел от отдалеченост, само че над вратата на Серджио Падт.

Първата действителна голова опция се откри пред домакините две минути по-късно. Тогава капитанът на първенците Кирил Десподов центрира от свободен удар в наказателното поле, където Пиерос Сотириу изпревари Томас Лам и игра с глава, само че топката мина около дясната греда на Густаво Бусато.

В 15-ата минута неакуратен удар на Шоу от отдалеченост мина на безвредно разстояние от лявата греда на Бусато.

В 29-ата минута "червените " бяха доста покрай разкриване на резултата. Столичани получиха право да изпълнят рисков директен свободен удар пред наказателното поле на разградчани. Греъм Кери стреля чудесно над стената с левия крайник, само че вратарят Серджио Падт сподели необикновен инстикт и мазета топката, която се бе насочила в левия му ъгъл и тъкмо под гредата.

Лудогорец подвигна оборотите имаше две чудесни обстановки за попадение малко по-късно. Първо, в 38-ата минута, Елвис Ману получи извеждащ пас и за секунда се оказа самичък против Бусато, само че се засеути и Турицов блокира удара му. Секунди по-късно след нова добра офанзива на разградчани отдясно приключи с извеждащо подаване към Янков. Бусато излезе да парира полузащитника на домакините, топката стигна до Десподов, който стреля, само че в състезател на ЦСКА и топката излезе в корнер.

Секунди след началото на второто полувреме Ману изведе Янков самичък против Бусато, само че халфът се засуети и бразилският пазач го блокира.

В 50-ата минута Греъм Кери стреля от отдалеченост, само че настрана от вратата на домакините.

Най-чистата обстановка, дотук в срещата, пристигна в 57-ата минута. Тогава Юрген Матей центрира в наказателното поле, където на далечната греда Томас Лам засече с левия крайник, само че Серджио Падт блокира с лявата ръка, след което топката се отби от страничната греда и тупна на голлинията. Впоследствие Сисиньо почисти.