Отборите на Етър и Пирин играят при резултат 0:2 в

...

НА ЖИВО: Етър - Пирин 0:2, втори гол на Тютюков

Отборите на Етър и Пирин играят при резултат 0:2 в мач от 11-я кръг на efbet Лига. Борис Тютюков даде преднина на " орлетата " в 7-ата минута. Отново той бе прецизен, с цел да удвои задатъка на гостите в края на първото полувреме.

В 4-ата минута Юго Комано получи по десния фланг с тил към вратата, само че той съумя да се завърти и да прати пас към бялата точка. Там Аймен Суда налетя топката, само че Мартин Величков също внимаваше и бързо пристъпи напред. Стражът на Етър съумя да се намеси задоволително, с цел да откаже футболиста на гостите.

Три минути по-късно Борис Тютюков получи дълъг пас и изскочи зад отбраната на " болярите ", след което с майсторско осъществяване трансферира Мартин Величков и даде преднина на Пирин.

В 13-ата минута    Кольо Станев центрира добре на далечната греда, където Тютюков не се намеси добре и единствено смъкна топката за Димо Бакалов, чийто удар обаче срещна неприятелски състезател и излезе настрана от задачата. Последва ъглов удар, при който нямаше по-сериозна заплаха за Максим Ковальов.

Три минути по-късно Аймен Суда получи към границата на наказателното поле на Етър. Успя да си настройки топката и стреля в горния ляв ъгъл на вратата. Топката обаче срещна напречната греда и излезе.

В 18-ата минута домакините желаеха углавен удар за игра с ръка на Дмитро Семенив, който спря центриране отляво. Реферът отсъди единствено корнер, а след обзор с ВАР това решение остана.

Етър получи късмет да центрира от директен свободен удар в 27-ата минута. Максим Ковальов излезе и боксира топката, а тя остана в владеене за " болярите ". След това се стигна до безредие на ръба на пеналтерията, а в следствие и отдалечен изстрел, който бе блокиран от бранител на Пирин.

Николай Янков опитва шанса си в 30-ата минута с изстрел от сериозна дистнация. Изпълнението му не бе положително и Ковальов единствено изгледа топката, която мина около вратата на гостите.

В 37-ата минута Андрей Йорданов реши да стреля директен свободен удар, само че ударът му мина над напречната греда.

Две минути по-късно Крум Стоянов опита забавен изстрел отвън наказателното поле на " орлетата ". Той обаче не съумя да изненада Ковальо, който улови без проблеми.

В 40-ата минута Мартин Тошев изведе ужасно Владислав Найденов, който пък съумя да преодолее Максим Ковальов, бутайки си топката надясно. След това обаче не съумя да нанесе изстрел в опразнената врата поради блестящата интервенция на Андрей Йорданов.

В добавеното време на първата част Айуб Абу изведе Юго Комано, който потегли отляво и навлезе в пеналтерията. След това пусна пас по земя към Борис Тютюков, който не сгреши и прати топката в мрежата на Мартин Валичков за повторно в мача.