Отборите на Ботев (Враца) и Септември /София/ завършиха наравно 0:0

...

„Ботев“ /Враца/ и „Септември“ спукаха топката в мъглата, отмениха гол на домакините /снимки/

Отборите на " Ботев " (Враца) и " Септември " /София/ приключиха наедно 0:0 в последния постоянен мач от полусезона в efbet Лига.
Срещата се игра измежду гъстата мъгла на стадион “Христо Ботев ”, като домакините могат да съжаляват повече, че не стигнаха до триумфа, защото през втората част бяха по-активният отбор и имаха повече положения за гол.
Техен гол също по този начин бе анулиран 5 минути преди края.
През първата част двата отбора се вкопчиха в борба, като головите положения в мъглата не бяха изключително доста. Домакините имаха няколко рискови офанзиви, които обаче не доведоха до удари. Гостите от своя страна пробваха няколко далечни удари, само че отвън задачата.
След почивката " Ботев " действаше доста по-активно. На няколко пъти рискови удари на Луис Фелипе и резервата Клери Сербер можеха да донесат преднина на отбора, само че или Шейтанов, или неточният мерник избавиха гостите.
Така се стигна до най-спорната обстановка в срещата. В 85-ата минута на мача домакините стигнаха до попадение. След удари първо на Мирослав Маринов, а по-късно и Сербер, които бяха избавени от Шейтанов, кълбото доближи до Ивайлов, който с компактен удар в долния ъгъл на вратата осъществя. След интервенция на ВАР обаче се оказа, че Браян Переа допира вратаря на гостите при обстановката и попадението бе анулирано.
С поделените точки двата отбора остават с идентичен актив. Двата тима имат по 15 точки и поделят 12-13 позиция. Тимовете ще би трябвало съществено да подобрят представянето си напролет, с цел да запазят мястото си в елита.

„ Ботев “ /Враца/ 0:0 „ Септември “ /София/

Състави:
„ Ботев “ (4-2-3-1): 76. Костов, 23. Мендоса, 3. Кавдански, 4. Луис Фелипе, 6. Георгиев, 17. Ивайлов, 19. Варгас, 15. Маринов, 9. Генов, 91. Христов, Старши треньор: Д. Моралес

„ Септември “ (4-2-3-1): 21. Шейтанов, 10. Чандъров, 8. Тодоров, 5. Георгиев, 25. Кабов, 9. Костадинов, 4. Арсов, 26. Миланов, 18. Колев, 11. Ачков, 7. Петков, Старши треньор: С. Петров

Съдия: Волен Чинков
Стадион: " Христо Ботев ", Враца
Начало: 17:00 часа
Източник: bulnews.bg