Отборите на Берое и Пирин Благоевград не успяха да излъчат

...

Драма в Стара Загора: Берое изпусна победата срещу Пирин в 99-ата минута

Отборите на Берое и Пирин Благоевград не съумяха да излъчат победител в завладяващ конфликт от 34-ия кръг на efbet Лига. Срещата в Стара Загора приключи при резултат 1:1, а изравнителното попадение за гостите пристигна в 9-ата минута от добавеното време от дузпа.

Така старозагорци изпуснаха успеха и не съумяха да си подсигуряват мястото в елита кръг преди края на конкуренцията. Един от отборите на Берое, Пирин и хебър ще играе бараж за оставане в efbet Лига с отбор от Втора лига.

По-рано през днешния ден стана ясно, че отборите на Спартак Варна и Септември публично изпадат от елитната дивизия у нас.

Първите минути на мача в Стара Загора бяха несъмнено за състава на гостите. Футболистите на Христо Янев бяха по-активни на терена, макар че мъчно стигаха до рискове пред вратата на домакините.

В 6-ата минута на срещата пристигна и първата забавна обстановка пред една от двете порти. Семинив бе изведен отдясно, напредна доста добре и центрира в наказателното поле, където обаче негово съотборник извърши фал в нахлуване.

В 13-ата минута Серкан Юсеин насочи първия прецизен удар в мача. Халфът на домакините стреля от границата на наказателното поле, само че вратарят на „ орлетата ” мазета без особени проблеми.

Малко по-късно пристигна и най-хубавата опция за гол от началото на срещата, която още веднъж бе на сметката на домакините. След осъществяване пред вратата на Берое, домакините съумяха да провеждат блестяща контраофанзива, при която Васил Василев бе изведен безусловно самичък срещи Ковальов, само че изстрелът му бе отразен от вратаря на гостите.

Резултатът в мача бе открит в 31-ата минута от Васил Василев. Младокът получи пред наказателното поле на Ботев Враца, настройки топката на левия си крайник и стреля по диагонала. Реян Сенхджи опитва да отиграе топката, тя обаче се отклони задоволително, с цел да заблуди вратаря на гостите, който нямаше по какъв начин да реагира, с изключение на да извади коженото кълбо от мрежата си.

Малко преди почивката домакините имаха ослепителен късмет да удвоят преднината си. След центриране от корнер, топката попадна в Ромарио Мойсе, който стреля, само че коженото кълбо срещна тялото на съотборника му Траоре, като по-късно играчът на домакините игра и с ръка.

LIVE • БЕРОЕ – ПИРИН БЛ 1:0

1:0 Василев 31'

Стадион: „ Берое ”, Стара Загора

Рефер: Кристиян Колев

Берое : 73 Иван Караджов, 2 Густаво Каскардо Де Асис, 4 Бубакар Траоре, 6 Макс Челич, 7 Йоан Бауренски, 8 Серкан Юсеин, 13 Ромарио Мойс, 16 Симеон Мечев, 18 Клайдер Машедо, 19 Васил Василев, 98 Тонислав Йорданов

Старши треньор: Николай Киров

Пирин : 12 Максим Ковальов, 38 Александър Дюлгеров, 11 Андрей Йорданов, 73 Венцислав Бенгюзов, 19 Вячеслав Велев, 14 Даниил Кондраков, 8 Дмитро Семенив, 23 Димитър Тонев, 18  Мартин Смоленски, 72 Раян Сенхаджи, 10  Славчо Шоколаров

Старши треньор: Христо Янев