Отборите на Барселона и Галатасарай играят при резултат 0:0 в

...

НА ЖИВО: Барселона - Галатасарай 0:0, отмениха гол на гостите

Отборите на Барселона и Галатасарай играят при резултат 0:0 в първи осминафинал от Лига Европа. Срещата ще се играе на стадион „ Камп Ноу” в Барселона и започва в 22:00 часа българско време.

В Gong.bg ще проследим развиването на дуела онлайн.

Припомняме, че в елиминационната фаза правилото за голове на непознат терен към този момент не важи.

Двубоят на препълнения „ Кам Ноу” предстоящо стартира с домашен напън. Футболистите на Шави Ернандес стигнаха до първата си добра опция за гол още в 5-ата минута. Капитанът Жорди Алба получи отляво и центрира доста добре в наказателното поле към Феран Торес, само че нападателят не съумя да стреля тъкмо.

В първия четвърт час от мача домакините бяха безспорен стопанин на терена, настанявайки се трайно в половината на своя съперник. Гостите от Турция рядко играеха с топката и най-вече се защитаваха надълбоко в личната си половина. Въпреки превъзходството на „ каталунците”, чистите голови положения пред вратата на Галатасарай липсваха.

В 27-ата минута Барселона стигна до директен свободен удар на доста комфортна позиция пред наказателното поле на гостите. Зад топката застанаха Мемфис Депай и Жорди Алба, само че с осъществяването му се нагърби нападателят. Депай стреля доста технично, само че със сетни старания, вратарят на Галатасарай съумя да избие и да предотврати сигурен гол.

Десет минути по-късно пристигна и „ златният” късмет за турския отбор. След страховит пробив на Керем Актюркоглу, халфът на гостите финтира защитник на домакините на границата на наказателното поле и стреля по диагонала с десния крайник. Топката се отклони във футболист на Барселона и профуча на сантиметри над напречната греда.

Най-опасният състезател в редиците на Барселона през първата част – Мемфис Депай, още веднъж тормози Иняки Пеня на вратата на гостите, стреляйки изненадващо от отдалеченост. Стражът на гостите обаче още веднъж внимаваше и мазета в следващ корнер.

Така, макар превъзходството на Барселона през първото полувреме, двата отбора се отдръпнаха на отмора при нулево тъждество.

Втората част стартира с добра опция за Адама Траоре, който получи топката след безредие в наказателното поле и несмущаван от никого, имаше опция да стреля към вратата на гостите. Топката обаче нямаше по какъв начин да премине през купа от играчи пред вратаря и след рикошет излезе в корнер. След осъществяването му Бускетс стреля с глава, само че Пеня още веднъж избави.

Следващият късмет в мача се разкри пред Жорди Алба. След отличен пробив на Траоре отдясно, топката бе центрирана към точката на дузпата, където защитник на Галатасарай съумя да избие. Коженото кълбо обаче попадна тъкмо в краката на Алба на дъгата на наказателното поле, откъдето той стреля мощно, само че прати топката около вратата.

Влезлият като запаса през втората част Усман Дембеле също опитва шанса си, само че без необикновен триумф. Нападателят стреля фронтално против вратата, само че изстрелът му бе неакуратен.

Четвърт час преди края Френки де Йонг удари десния непряк дирек на вратата, откакто преди този момент Обамеянг насочи извънреден удар със задна ножица, който бе отразен от стража.

Гостите от Галатасарай съумяха да осъществят посредством Гомис в 78-ата минута, само че попадението бе вярно анулирано поради засада. Ситуацията бе прегледана с ВАР, а решението на рефера – доказано.