Отборите на Арсенал и Шефийлд Юнайтед играят при резултат 1:0

...

НА ЖИВО: Арсенал – Шефийлд Юн 1:0

Отборите на Арсенал и Шефийлд Юнайтед играят при резултат 1:0 в мач от 10-я кръг на Висшата лига. Еди Нкетия откри за домакините в 28-ата минута. Двубоят започва в 17:00 часа и може да го наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT 2, както и онлайн на PLAY DIEMA XTRA. В Gong.bg ще проследим мача онлайн.

Очаквано дуелът в Лондон стартира с домашен напън. В първите десетина минути футболистите на Арсенал се настаниха трайно в половината на своя съперник, само че без да основават съществени рискове пред вратата на Уес Фодерингъм

В 19-ата минута Давид Рая бе в основата на рискова контраофанзива за домакините, която можеше да приключи с рисков удар към вратата на гостите. Рая изведе чудесно Маринели по левия фланг, който овладя и се насочи към наказателното поле на Шефийлд, преодоля двама бранители на гостите и потърси Букайо Сака, който обаче не съумя да насочи удар от преференциална позиция и топката му бе избита.

АРСЕНАЛ – ШЕФИЙЛД ЮН 1:0

1:0 Нкетия 28'

Стадион: „ Емиратс ”, Лондон

Рефер: Тим Робинсън

Арсенал : Рая, Уайт, Салиба, Кивиор, Зинченко, Райс, Смит Роу, Хавертц, Сака, Мартинели, Нкетия

Мениджър: Микел Артета

Шефилд Юнайтед : Фодерингъм, Богъл, Робинсън, Тръсти, Томас, Норууд, Соуса, Хамер, Слиман, МакАтий, Брюстър

Мениджър: Пол Хикенботъм