Отборът на Зенит надделя с 3:1 над норвежкия Молде в

...

Зенит обърна Молде и чака спокойно реванша

Отборът на Зенит надви с 3:1 над норвежкия Молде в първи плейофен мач от Лига Европа.

През първото полувреме съставът от Санкт Петербург несъмнено не игра по най-хубавия метод и въпреки да не бе изключително застрашен, се оказа обратно в резултата три минути преди паузата. Тогава Ерик Хестад стреля точно и ниско от границата на вратарското поле, а кълбото срещна десния дирек и спря в мрежата.

Изравняването стана факт в 71-ата минута, когато Артьом Дзюба стреля тъкмо с глава за 1:1. Девет минути по-късно домакините стигнаха до втория си гол. Дзюба шутира, а Антон Заболотний направи сполучлива добавка за 2:1.

В последната минута на срещата Зенит си обезпечи значително спокоен реванш, като Мевля нокаутира защитата и стража на противника за крайното 3:1.

Торпедо (Кутаиси) загуби от Лудогорец с 0:1