Отборът на Ювентус постигна ценна победа с 2:1 като гост

...

Влахович донесе безценен успех на Ювентус срещу Каляри

Отборът на Ювентус реализира скъпа победа с 2:1 като посетител на Каляри в дуел от 32-ия кръг на Серия А. Успехът не пристигна по никакъв начин елементарно за торинци, които изоставаха в резултата след 10 минути игра, когато резултатът в интерес на домакините откри Жоао Педро в 10-ата минута.

Лука Пелегрини означи за гостите в 23-ата минута, само че попадението беше анулирано поради игра с ръка в нахлуване на Адриен Рабио. В последна сметка в добавеното време на първото полувреме Ювентус върна равенството посредством Матайс Де Лихт.

Четвърт час преди Душан Влахович донесе цялостен поврат за "бианконерите ". Така Ювентус се утвърди в топ 4, като събра 62 точки - с осем повече от петия Рома. Каляри пък продължава борбата за оцеляване, като записа пета поредна загуба в шампионата.