Отборът на Ямбол записа втора поредна победа в Националната Баскетболна

...

Ямбол с втора поредна победа в НБЛ

Отборът на Ямбол записа втора поредна победа в Националната Баскетболна Лига, откакто през днешния ден се наложи при домакинстввото си на Академик (София) с 93:62 (24:13; 23:10; 28:20; 18:19) в първия дуел от програмата на X кръг в Националната Баскетболна Лига.

Огъстин Окосун беше най-резултатен за спечелилите – 21 точки, а Ивко Иванов и Станислав Говедаров прибавиха надлежно по 16 и 14 точки.

Цветомир Черноможев се отличи с „ дабъл-дабъл “ за „ студентите “ – 13 точки и 12 битки, а Николай Николов добави 12 точки.

Възпитраниците на Иван Чолаков направляваха събитията на терена от първия съдийски сигнал, като до почивката към този момент бяха си подсигурили победа, откакто отвориха преднина от 24 точки - 47:23.

През третата четвърт ямболии затвърдиха превъзходството си и прибавиха нови осем точки към преднината си – 75:43, като в заключителните 10 минути дуелът просто се доиграваше, а последния съдийски сигнал прозвуча при 93:62 в интерес на Ямбол.

фотография : basketball.bg