Отборът на Волфсбург постигна категорична победа с 5:0 при домакинството

...

Волфсбург се позабавлява срещу последния

Отборът на Волфсбург реализира безапелационна победа с 5:0 при семейството си на Шалке 04 от 25-ия кръг на Бундеслигата.

В 31-ата минута Шкодран Мустафи в опита си да почисти топката я прати в личната си врата. Останалите четири попадения за “вълците” паднаха през второто полувреме. Ваут Вегхорст удвои преднината в 51-ата минута с 16-ия си турнирен гол за сезона - тъкмо толкоз, колкото има целият тим на “кралскосините”. В 58-ата минута точно нападателят се регистрира с асистенция за попадението на Ридле Баку. След негово подаване се разписа и Йосип Брекало в 64-ата минута. В 79-ата резервата Максимилиан Филип беше прецизен за крайното 5:0.
FINAL

Wolves run rampant today winning by five goals! | | 5-0
— VfL Wolfsburg EN/US (@VfLWolfsburg_EN) Така Волфсбург събра 48 точки в актива си и продължава да бъде на третата позиция в класирането, където Шалке е на дъното с едвам 10 извоювани пункта. Бундеслига 25 кръг, събота 13 март  Волфсбург 5:0краен резулат  Шалке 04