Отборът на Витоша Бистрица победи Монтана с 3:0 на стадион

...

"Витоша" отново се спаси от изпадане в последния момент

Отборът на " Витоша " Бистрица победи " Монтана " с 3:0 на стадион " Славия " в " Овча купел " и за трета поредна година се избави от изпадане. Головете за " тигрите " означиха Григор Долапчиев и на два пъти Емил Гъргоров.

Столичани бяха по-активни при започване на мача и насочиха първия прецизен удар след четвърт час игра, когато Лазаров шутира, само че топката се отклони в тялото на Айтов и излезе в корнер.

В 38' " Монтана " като по-чудо не инкасира попадение при едно безредие в наказателното си поле, след което топката бе изчистена от голлинията.

През втората част " Витоша " още веднъж имаше преимущество и откри резултата в 52'. Тогава Долапчиев означи хубав гол с актробатично осъществяване.

" Монтана " имаше страховит късмет да изравни в 75', само че ударът на Сергей Георгиев прати топката в ръцете на Християн Василев. В 83' появилият се в игра Гъргоров нацели страничната греда след положително подаване в наказателното поле от Стефан Христов. Пет минути по-късно ветеранът пропусна самичък против вратаря, а в последната 90-а минута въпреки всичко се разписа след неточност на вратаря Ивайло Василев за 2:0.

В самия край Гъргоров се разписа още веднъж, с което подпечата оставането на " Витоша " в Първа лига.

" Витоша ": Християн Василев, Тодор Гочев, Венцислав Бонев, Четин Садула, Петко Цанков, Михаил Милчев, Григор Долапчиев, Лъчезар Котев, Ивайло Лазаров, Стефан Христов, Георги Амзин

" Монтана ": Ивайло Василев, Даниел Георгиев, Иван Михов, Галин Ташев, Владимир Айтов, Димитър Илиев, Сергей Георгиев, Йордан Йорданов, Атанас Илиев, Николай Цветков, Тони Тасев
Източник: btvnovinite.bg