Отборът на ЦСКА София загуби с 0:2 от Корона Келце

...

ЦСКА София загуби от полския Корона Келце в контрола

Отборът на ЦСКА София загуби с 0:2 от Корона Келце в контролна среща, извършена по време на зимния лагер на българските футболни вицешампиони в Лара, Турция.

През първото полувреме множеството забавни обстановки бяха пред вратата на ЦСКА-София. Евгени Шикавка изпрати високо първия рисков удар в мача, а след половин час игра поляците удариха и странична греда. Още в идната офанзива Шикавка се озова самичък против вратата след финт против Тибо Вион и Енес Махмутович, само че Густаво Бусато отрази удара.

ЦСКА-София направи първото си чисто състояние в 35-ата минута. Данило Асприля получи топката в наказателното поле от Станислав Шопов и стреля, само че вратарят на поляците отрази удара.

В 37-та минута пък Нестор Ел Маестро остана без Амос Юга, който бе изпъден от игра. Само три минути по-късно " алените " позволиха и гол, откакто Пьотър Маларчик овладя избита топка на гърди и стреля от воле в мрежата на Бусато.

Нестор Ел Маестро направи доста промени на полувремето и на вратата на " алените " застана Димитър Евтимов, който направи дузпа малко след почивката. Той събори състезател на поляците в наказателното поле и в 49-та минута Адриан Далмау бе прецизен за 2:0.

" Червените " не съумяха да се разпишат във вратата на поляците до края на мача и изгубиха контролата с 0:2.