Отборът на ЦСКА разби Ботев Пловдив с 4:0 у дома

...

ЦСКА вкара четири безответни гола на Ботев

Отборът на ЦСКА разруши Ботев Пловдив с 4:0 вкъщи в мач от 25-ия кръг на Първа лига. На Националния стадион " Васил Левски " " алените " преобладаваха на терена и не оставиха никакъв късмет на своя противник, а положителната вест за отбора е, че централният нападател Фернандо Каранга се отпуши с два гола.

Головата фиеста бе стартирана от Джонатан Линдсет, който откри резултата от добавка в 25-та минута, откакто Матей Игонен отрази мощен удар на Тибо Вион. Осем минути по-късно Каранга удвои с първото си попадение след завръщането си в България. Малко преди почивката бразилския голмайстор повиши на 3:0, а в 65-та минута неговият сътрудник в офанзива Матиас Фаетон оформи крайното 4:0.

Така отборът на Нестор ел Маестро записа трети следващ триумф в шампионата и към този момент има 54 точки, какъвто е и активът на Черно море. Лидерът Лудогорец е с 57 точки и мач по-малко от съперниците си. Ботев Пловдив заема 9-та позиция с 33 точки. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg