Отборът на Тотнъм победи с 5:0 Цървена звезда в домакински

...

Тотнъм си поигра с Цървена звезда за утеха след унижението от Байерн

Отборът на Тотнъм победи с 5:0 Цървена звезда в домашен дуел от груповата фаза на Шампионска лига. Хари Кейн откри резултата в 9-ата минута, а 7 минути по-късно Хьон-Мин Сон удвои задатъка на "шпорите ". В края на първата част още веднъж Сон осъществя за 3:0. През втората част точни за Тотнъм бяха Ерик Ламела и още веднъж Хари Кейн.

"Шпорите " поведоха рано в срещата с попадение на Хари Кейн в 9-ата минута. Английският национал надскочи отбраната в дребното наказателно поле, с цел да засече центриране от корнера с превъзходен удар с глава, ориентиран ниско към средата на задачата и остави вратаря беззащитен.

В 16-ата минута Хьон-Мин Сон удвои задатъка на Тотнъм, откакто засече брилянтно центриране надълбоко в наказателното поле и изпрати топката под напречната греда.

До края на първото полувреме Цървена звезда изпусна няколко благоприятни условия да означи почетно попадение.

В 28-ата минута Милан Родич откри пространство на границата на наказателното поле, само че ударът му бе неприятен и прелетя високо над напречната греда.

Две минути по-късно Раджив ван ла Пара центрира към наказателното поле, само че там отбраната на Тотнъм надскочи атакуващите играчи и предотврати заплахата.

В заключителните минути на първата част Сон получи необикновен пас, с който се озова самичък против вратаря, и промуши топката в долния ляв ъгъл на вратата.

Второто полувреме стартира умерено до 57-ата минута, когато Серж Орие показва страховит взор и подаде към Ерик Ламела, който от вътрешността на пеналтерията заби топката във вратата на Милан Борян.

В 72-ата минута Хари Кейн оформи крайното 5:0 след страховит независим пробив и необикновен удар от вътрешността на наказателното поле.

Така Тотнъм се изкачи до втората позиция в група Б с актив от 4 точки след три изиграни срещи, а Цървена звезда е на трета позиция с 3 пункта.