Отборът на Торино стартира с успех над Сасуоло сезона в

Отборът на Торино стартира с успех над Сасуоло сезона в ...

Дубъл на Дзадза носи успех на Торино срещу Сасуоло.

Отборът на Торино стартира с успех над Сасуоло сезона в Серия А. "Биковете" спечелиха домакинството от първия кръг с 2:1. И двете попадения за успеха отбеляза Симоне Дзадза. Той първо откри резултата в 14-ата минута с глава, а в 55-ата окончателно довърши гостите с куриозно попадение, което беше записано на негово име.

Андреа Белоти отправи изстрел от границата на наказателното поле, топката рикошира в крака на Дзадза и траекторията й обърка вратаря на гостите, който не успя да реагира. Само пет минути по-рано гол на Торино беше отменен заради положение на засада.

Гостите нямаха намерение да се предават и така се стигна до 69-ата минута, когато Франческо Капуто намали, след като се оказа най-съобразителен при една отбита от гредата топка след удар на Бога.

В заключителните минути пред влезлият като резерва за Сасуоло Распадори се откриха две възможности за гол, но вратарят на "биковете" Салваторе Сиригу спаси трите точки за тима си.

Така Торино остана непобеден от Сасуола в 10 от общо 12 срещи в Серия. Последният успех на "неровердите" над Торино е от април 2016 година, когато треньор им беше Еузебио ди Франческо.
МИНУТА ПО МИНУТА Серия А 1 кръг, неделя 25 август Торино 2:1краен резулат Сасуоло