Отборът на спечели убедително с 5:2 срещу гостуващия в мач

...

Лийдс разкъса Нюкасъл в мач със 7 гола

Отборът на завоюва безапелационно с 5:2 против гостуващия в мач от 13-ия кръг на Премиър лийг. Гостите поведоха, само че по-късно бяха пометени от офанзивата на.

Домакините започнаха по-силно, само че гостите от Нюкасъл откриха при първата си доста добра опция. В 26-ата минута топката беше центрирана отляво и по-късно продължена към втората греда, където Джеф Хендерик от близко означи с крайник – 0:1. Десет минути по-късно насочи прекрасен прехвърлящ удар с глава и топката се отклони от напречната греда. При добавката изравни с глава от близко. В 61-ата домакините оформиха цялостен поврат след зрелищен плонж на Родриго и ориентиране по диагонала. Четири минути по-късно гостите изравниха след корнер и ориентиране на. В 78-ата Илан Меслие още веднъж даде задатък на домакините след удар с глава на втора греда за 3:2. В последните минути Лийдс вкара нови два гола - посредством Алиоски (85) и Харисън (88).

Премиър лийг 13 кръг, сряда 16 декември  Лийдс Юнайтед 5:2краен резулат  Нюкасъл