Отборът на Спартак (Варна) обърна Дення с 2:1, след като

...

Соколите с обрат в Долината на химията

Отборът на Спартак (Варна) обърна Дення с 2:1, откакто губеше на полувремето с 0:1 в надзорен мач в квартал “Повеляново” в Долината на химията. Домакините поведоха с гол на юношата на спартаклии Пламен Иванов в 30-ата минута. Тогава Денис Куцаров шутира с глава след корнер, вратарят Миро Марков отклони леко с върха на пръстите си топката и Иванов съвсем от голлинията я вкара във вратата – 1:0.

Преди почивката девненци играха по-добре и изпуснаха още три положения посредством Желязков, Симеонов и Куцаров. Варненци не демонстрираха своите благоприятни условия, само че все пак на три пъти можеха да поразят вратата на противника. Веднъж удар на Кирил Радев бе избит от вратаря, малко по-късно още веднъж Радев нацели напречната греда, а по-късно Йовчев с глава стреля над вратата, написа " VarnaUtre ".

През второто полувреме спартаклии откриха превес и играта се придвижи напълно в половината на девненци. В 67-ата минута след центриране завърналият се в Спартак Георги Димитров насочи топката от въздуха в мрежата – 1:1. Четири минути по-късно Ивайло Русев фиксира обрата с техничен удар – 2:1. До края пропуски направиха Георги Димитров с глава и Русев.