Отборът на Словения стъпи на европейския връх в баскетбола, след

...

Словения с първа евротитла на баскетбол

Отборът на Словения стъпи на европейския връх в баскетбола, откакто победи във финалната среща Сърбия с 93:85 (20:22, 36:22, 15:20, 22:18). Шампионите приключиха шампионата без загуба за историческата първа купа.

В началото сърбите поведоха с 18:13 т., а след първата четвърт резултатът бе 22:20 т. в тяхна изгода. Звездата на словенците Горан Драгич поведе отбора за 25:22 т., а Лука Дончич му оказа помощ с фантастична забивка, като положителното начало на словенците прерасна в задатък от 10 точки - 38:28 т. На почивката резултатът бе 56:44 т за Словения с 26 точки на Драгич.

След 30 минути игра резултатът бе 71:67 т. в интерес на Словения. Сърбите се добраха до 80:80 т., само че силите им не стигнаха за него повече. За Словения най-резултатен бе Горан Драгич с 35 точки, а за Сърбия - Богдан Богданович с 22 т.

За третото място Испания завоюва против Русия със същия резултат - 93:85 точки.

Източник: bnr.bg