Отборът на Севиля спечели категорично с 3:0 при гостуването си

...

Севиля обрече Леганес на изпадане

Отборът на Севиля завоюва изрично с 3:0 при гостуването си на Леганес в мач от 33-ия кръг. С триумфа момчетата на Юлен Лопетеги затвърдиха мястото си в топ 4. Лега е с с оскъдни шансове за оцеляване. Тимът е на девет точки зад 17-ия Селта. Двубоят стартира с две чисти положения пред Юсеф Ен-Несири, който пощади някогашния си отбор. Във втората минута той стреля безобразно след пас на Лукас Окампос. В деветата мароканецът пропиля превъзходен късмет за добавка. В 23-ата Оливер Торес означи с удар от дъгата след неприятно изчистена топка след корнер. В 35-ата Хесус Навас проби отдясно, подаде ниско за Оливер Торес, който умерено се обърна и насочи по диагонала за 0:2. След почивката " краставичарите " не направиха задоволително, с цел да върнат интригата. В 81-ата отбраната на кастилския отбор не почисти добре топката, ят попадна у мунир, който направи прекрасен финт и завъртя кълбото ниско по диагонала за 0:3. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА КЛАСИРАНЕ Ла Лига 33 кръг, вторник 30 юни  Леганес 0:3краен резулат  Севиля