Отборът на Севиля надделя над Уест Хем с 1:0 като

...

Севиля взе минимална преднина на Уест Хем в Лига Европа

Отборът на Севиля надви над Уест Хем с 1:0 като хазаин в първи мач от осминафиналите на шампионата по футбол Лига Европа. Победният гол за испанския отбор бе дело на мароканеца Мунир Ел Хадади в 60-ата минута. Реваншът сред двата състава ще се играе в Англия на 17 март.

Мунир Ел Хадади можеше да се разпише още в четвъртата минута, когато той насочи удар с глава, само че прати топката вляво от вратата на Уест Хем. Пак Ел Хадади бе неакуратен в 28-ата при нова офанзива за Севиля. Малко по-рано, в 11-ата минута Никола Влашич не съумя да преодолее стража на домакините Ясин Буну отблизо разстояние.

Севиля въпреки всичко поведе в 60-ата минута, когато Мунир засече центриране на Маркос Акуня и осъществя за 1:0. Домакините пропуснаха опция за второ попадение в 85-ата минута на дуела. Лукас Окампос излезе в обещаваща позиция и стреля, само че пропусна задачата и резултатът остана 1:0.