Отборът на Септември (София) завърши сезона с успех.
Футболистите на Красимир

Блестящ Краси Костов помогна на Септември да разгроми Ботев /Враца/

Отборът на " Септември " (София) приключи сезона с триумф.
Футболистите на Красимир Балъков надиграха с 3:1 " Ботев " (Враца) в последния кръг от efbet Лига.
Първата сериозна заплаха се откри пред вратата на домакините.
Още в петата минута Красимир Тодоров излезе очи в очи с Иван Василев, само че атакуващият футболист на " Ботев " стреля право в тялото на стража.
Малко по-късно Мартин Стоянов направи мощен пробив през центъра на терена, след което се опита да трансферира Красимир Костов, само че опитът му не бе добър и капитанът на гостите се оправи. В 13-ата минута още веднъж вратарят на врачани сподели класата си. Той съумя да избави мощен шут от доста близка отдалеченост на Мартин Петков.
В 23-ата минута Лукас Брамбила получи пас в наказателното поле от Петър Кепов, само че халфът се забави прекалено много и от добра позиция не съумя даже да затрудни Иван Василев.
В 28-ата минута футболистите на Красимир Балъков стигнаха до първото попадение. Митко Митков проби по левия фланг и центрира остро в наказателното поле. Красимир Костов се опита да улови кълбото, само че вместо това я прати в личната си врата. Това бе следващата неумела интервенция на капитана на врачани, който в послените няколко дуела бе причина за загуби на " Ботев ".
В 35-ата минута Жан-Пиер Да Силва си освободи пространство и шутира от границата на наказателното поле. Иван Василев в началото не съумя да улови, само че по-късно незабавно поправи грешката си.
Секунди преди края на първата част Марко Маджуга също опитва да изненада стража на столичани, само че топката попадна право в ръцете му.
В 63-ата минута " Септември " стигна до втори гол. В негов създател се трансформира Митко Митков, който си завоюва пространство да стреля майсторски от границата на наказателното поле и с десния крайник матира неорентирания Красимир Костов.
В 79-ата минута Петър Кепов вкара неповторим гол за гостите с бомбен шут от далечна отдалеченост.
Само минута по-късно Даниел Генов навлезе в наказателното поле и подаде паралелно на голлиния за Радослав Захариев, който от два метра не съумя да откри опразнената врата, правейки голям пропуск.
В 88-ата минута Атанас Кабов засече центрира от десния фланг, само че ударът му бе прекомерно неакуратен. Секунди по-късно Петър Кепов задържа Иван Арсов, а основният арбитър Ивайло Ненков отсъди дузпа. Зад топката застана Красимир Станоев, който без проблеми литна науверения вратар на гостите.

" Септември " (София) - " Ботев " (Враца) 3:1

1:0 Красимир Костов (28-автогол)
2:0 Митко Митков (63)
2:1 Петър Кепов (79)
3:1 Красимир Станоев (90-дузпа)

Стартови сформира:

" Септември " (София): 1. Иван Василев, 16. Кристиян Пешов, 5. Асен Георгиев, 4. Иван Арсов, 13. Мартин Николов, 20. Красимир Станоев, 3. Мартин Петков, 7. Айкут Рамадан, 14. Мартин Стоянов, 19. Митко Митков, 9. Валентин Йосков

" Ботев " (Враца): 76. Красимир Станоев, 11. Момчил Цветанов, 3. Мартин Кавдански, 8. Диего Фераресо, 22. Петър Кепов, 10. Лукас Брамбила, 18. Диого Барбоса, 21. Жан-Пиер Да Силва, 16. Красимир Тодоров, 15. Мирослав Маринов, 14. Марко Маджуга

Начало: 18:30 часа