Отборът на Ростов излезе втори във временното класиране в Премиер

...

Ростов излезе втори в Русия

Отборът на Ростов излезе втори във краткотрайното класиране в Премиер лигата на Русия, откакто победи вкъщи с 2:1 Анжи Махачкала с 1:0 в дуел от 12-ия кръг. Автор на единственото попадение в дуела стана нападателят Бьорн Сигурдарсон, който се разписа в края на първото полувреме с глава след осъществяване на ъглов удар.

Домакините играха с човек по-малко от 53-ата минута, когато полузищатникът Дмитрий Скопинцев беше изпъден. С успеха Ростов събра 21 точки, до момента в който Анжи е едвам 15-и с 10. В идващия кръг Ростов гостува на Краснодар на 4 ноември, а отборът от Махачкала приема Енисей ден по-късно.

" Резултатът ме радва, само че е рано да се радваме. Второто място в класирането толкоз рано в шампионата не значи нищо. В края на май би трябвало да се гледа класирането, а не в този момент. Продължаваме напред ", разяснява треньорът на Ростов Валерий Карпин. Премиер Лига 12 кръг, събота 27 октомври  ФК Ростов 1:0краен резулат  Анжи