Отборът на Рома спечели гостуването си на Сасусоло с 1:0

...

Рома завърши сезона с победа след нелеп автогол

Отборът на Рома завоюва гостуването си на Сасусоло с 1:0 в среща от последния кръг на Серия “А”. Единственото попадение в срещата падна в самия завършек на първото полувреме, когато Пеголо си означи безразсъден автогол след осъществяване на ъглов удар. Така “джалоросите” финишират акцията на трета позиция със 77т., до момента в който Сасуоло е 11-и с актив от 43т.

Срещата стартира равностойно и двата отбора опитваха да търсят празни пространства, които да употребяват, с цел да изненадат съперника. Все отново “джалоросите” изглеждаха по-опасният отбор и в 12-ата минута Патрик Шик след солова акция разтресе десния непряк дирек на вратата на Сасуоло. В 19-ата минута Един Джеко се размина с попадението откакто не засече по най-хубавия метод центриране на Диего Пероти.  По-добрите дейности в офанзива на Рома въпреки всичко доведоха до гол в 45-ата минута. Центриране от ъгов удар бе засечено от Костас Манолас, а от последвалия карамбол Пеголо довкара топката във вратата си. Второто полувреме предложи на феновете на “Мапей” много накъсана игра, подбудена от направените промени в двата състава. Липсата на положения през втората част бе прекратена в 84-ата минута, когато Политано опитва рефелкса на Скорупски.
È finita! Noi andiamo in Chanpions da terzi in classifica
Che bella stagione, ci vediamo l’anno prossimo per provare a fare qualcosa in più.
Forza Roma! pic.twitter.com/ff6HXSQaQj
— Lorenzo Serafini (@LoreSerafins) 20 май 2018 година Три минути по-късно Кума Бабакар опитва отдалечен изстрел, избит в ъглов удар. В самия завършек на срещата Сасуоло притисна отбора на Рома, само че по този начин и не стигнаха до гол. Така Рома финишира сезон 2017/18 на трето място зад тимовете на Ювентус и Наполи. Серия А 38 кръг, неделя 20 май  Сасуоло 0:1краен резулат  Рома