Отборът на РБ Лайпциг постигна обрат от 0:1 до 2:1

...

РБ Лайпциг обърна Зенит у дома и поведе в група G

Отборът на Република България Лайпциг реализира поврат от 0:1 до 2:1 вкъщи против съветския Зенит Санкт Петербург в дуел от третия кръг на група G на Шампионската лига. Резултатът в Лайпциг беше открит в 25-ата минута, когато бразилският халф на Зенит Дъглас дос Сантос центрира от фланга в наказателното поле, където най-съобразителен се оказа Арослав Ракитский, който прати топката в долния ъгъл на вратата. Резултатът се резервира до почивката. След паузата домакините върнаха равенството. Конрад Лаймер пропусна топката към Марсел Забитцер, който му я подаде още веднъж в наказателното поле и Лаймер съумя да преодолее Михаил Каржаков. Това се случи в 49-ата минута. Само 10 по-късно домакините излязоха напред посредством Забитцер. Клостерман нахлу отляво и центрира в наказателното поле. Забитцер пое топката и с удар по диагонала опъна мрежата.
С триумфа Република България Лайпцуг събра 6 точки и излезе отпред, до момента в който Зенит с 4 върви трети във краткотрайното класиране.
Шампионска Лига 3 кръг, сряда 23 октомври  Ред Бул Лайпциг 2:1краен резулат  Зенит