Отборът на Пари Сен Жермен продължава да мачка всичко по

...

Терорът на ПСЖ из Франция продължава с пълна сила

Отборът на Пари Сен Жермен продължава да мачка всичко по пътя си към нова купа на Франция. Парижани реализираха десета поредна победа в Лига 1 и към този момент са с 10 триумфа от 10 мача. Играчите на Томас Тухел разрушиха с 5:0 Амииен в дуел от десетия кръг на шампионата.

ПСЖ за следващ път сподели, че няма никаква конкуренция в локалния първенец, като попаденията бяха дело на Маркиньос, Адирен Рабио, Юлиан Дракслер, Килиан Мбапе и Муса Диаби.

Easy does it for @PSG_English: 5more goals and a th straight victory to keep up their percent record this season:https://t.co/QH1pRsh6tJ pic.twitter.com/hjSymBegFE
— Ligue1 English (@Ligue1_ENG) October 20, 2018
Първите две попадения паднаха след ъглови удари. И в двата случая Анхел ди Мария центрира чудесно и първо Маркиньос, а по-късно Рабио вкараха, което бе крайният резултат на отмора.

В началото на вторто полувреме гостите пробваха да тръгнат по-смело напред. Те имаха териториално преимущество, до момента в който ПСЖ понижи оборотите. Все отново в края на мача гостите демонстрираха какво могат при контраатаки и стигнаха до нови три попадения в последните 10 минути. Първо Дракслер вкара с глава в 80-ата минута, а единствено 120 секунди по-късно след многоходова композиция Мбапе вкара четвърти гол. В самия завършек на срещата резервата Диаби оформи финалното 5:0 със независима акция.

10 - Paris have now won their first 10 games in Ligue 1 2018/19 & are just one win away from the best start for a team in the top 5 leagues (11 for Tottenham in 1960/61). History. @PSG_English pic.twitter.com/fBhH0WNzKK
— OptaJean (@OptaJean) October 20, 2018

Така ПСЖ събра 30 точки в актива си и са тимът с най-хубав старт в историята на Лига 1. Парижани са единствено на една победа от върха за най-хубаво начало на отбор от петте най-силни шампионати - 11 на Тотнъм от сезон 1960/61. Вторият в Лига 1 сега е на цели 11 точки от столичани и купата на ПСЖ може да пристигна рекордно рано този сезон. Амиен от своя страна е на 17-о място с 10 точки.

СТАТИСТИКА

КЛАСИРАНЕ Лига 1 10 кръг, събота 20 октомври  Пари Сен Жермен 5:0краен резулат  Амиен